w

Seriale HBO, które musisz obejrzeć

jakie seriale w hbo Seriale HBO

HBO – płatna telewizja, ale za to jaka

HBO zostało w Polsce oficjalnie uruchomione w 1996 roku, jako pierwsza stacja filmowa Premium. Początkowo można było śledzić ten kanał wyłącznie w ramach pakietu Canal+ i w sieciach kablowych, ale od 2008 platforma straciła wyłączność i w ten sposób HBO trafiło również na inne platformy telewizyjne, a stację można też oglądać po wykupieniu pakietu internetu i HBO GO w UPC. HBO słynie przede wszystkim z emisji największych hitów filmowych, tzw. „nowości” oraz wyjątkowych seriali, które stacja sama produkuje. Oczywiście przez wiele lat niektóre seriale platformy doczekały się miana kultowych. Przygotowaliśmy listę seriali HBO, które zdecydowanie warto zobaczyć.

  • Gra o tron – serial fantasy stworzony dla HBO przez Davida Benioffa i D.B. Weissa. Jest to adaptacja sagi Pieśń lodu i ognia. Emisję serialu rozpoczęto w kwietniu 2011 roku. Pierwsza jego seria została bardzo pozytywnie oceniona przez krytyków, ale jednak nie zabrakło również kontrowersji ze względu na sceny przemocy i nagości. Serial zdobył ogromną popularność. Średnia oglądalność szóstej serii wyniosła w Polsce 100 tysięcy widzów. Nadawano go w kilkudziesięciu krajach na świecie.
  • Rodzina Soprano – mocno promowana przez HBO opowieść o życiu gangstera Tony’ego Soprano, którego dopadła depresja. Serial stał się hitem już od pierwszego odcinka, który wyemitowano w 1999 roku. Doceniono go przede wszystkim ze względu na nowatorskie podejście do pokazania tego, jak działała mafia. Serial przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych ze względu na wulgarne treści, przemoc i nagość. Rodzina Soprano doczekała się licznych nagród, a np. „TV Guide” wybrało ją najlepszym serialem dramatycznym wszech czasów.
  • Wielkie kłamstewka – stosunkowo nowy serial, bo emitowany przez HBO od 19 lutego 2017 roku. Jego akcja skupia się na trzech kobietach, które żyją w niewielkim miasteczku o nazwie Monterey. Kobiety te mają dzieci, które właśnie zaczynają naukę w szkole. Akcja rozpoczyna się na dobre od tego, że syn jednej z kobiet zostaje oskarżony o agresję w stosunku do córki Renaty, która jest jedną z najbardziej wpływowych osób w mieście. Od tego momentu w serialu dochodzi do wielu nieoczekiwanych wydarzeń.
  • Więzienie OZ – serial opowiada o więzieniu o podwyższonym rygorze. Cała akcja rozgrywa się głównie na oddziale Em City, w strefie cel śmierci, cel izolacyjnych i ogólnych. Serial emitowano przez 6 lat. W produkcji tej widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda życie więźniów, jak i samych pracowników więzienia. Według wielu opinii to właśnie od tej produkcji w telewizji zaczęły się pojawiać poważne seriale.
  • Kompania braci – serial ukazuje historię słynnej Kompanii E podczas II wojny światowej. Składa się on z 10 części. Kompania braci zdobyła 6 nagród Emmy, a była nominowana w 19 kategoriach. Została również nagrodzona Złotym Globem i nagrodą Amerykańskiego Instytutu Filmowego. Dramat wojenny, który wyprodukowali Steven Spielberg i Tom Hanks zdobył ogromne zainteresowanie.
  • Detektyw – serial kryminalny, którego emisję HBO rozpoczęło w 2014 roku. Każda jego seria stanowi odrębną całość – nie ma powiązania ani pod względem tematyki, ani postaci. W sezonie pierwszym główni bohaterowie pracują nad sprawą dziwnych morderstw w Luizjanie, a w sezonie drugim wszystko dzieje się w Kalifornii. Cała akcja skupia się na trzech policjantach i na Franku Semyonie, gangsterze, który chce zalegalizować swoje interesy.

Bogactwo seriali w HBO

Wymienione powyżej tytuły, to jedynie wybrane pozycje. Na liście seriali HBO, które warto zobaczyć, można umieścić nawet kilkadziesiąt różnych pozycji.

Originally posted 2018-10-19 11:31:32.

Napisane przez FashionPRGrrrl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zimowe kurtki

Modne fasony damskich kurtek zimowych

olejowanie włosów

Olejowanie włosów – wszystko co warto wiedzieć