w ,

Jak sprawić, by powrót do pracy po wakacjach był łatwiejszy?

Jak sprawić, by powrót do pracy po wakacjach był łatwiejszy?

Po kilku dniach spędzonych na urlopie, kiedy to nie trzeba myśleć o obowiązkach w pracy, a przede wszystkim można się odprężyć i zapomnieć o stresie, powrót do pracy wydaje się ostatnią rzeczą, na jaką ma się ochotę. Na szczęście istnieje kilka sposobów, które pozwolą łatwiej wdrożyć się w codzienny rytm. 

Dobry początek dnia
Pierwszy dzień po powrocie z wakacji będzie znacznie mniej stresujący, jeśli zadbasz o udany poranek. Najlepiej połóż się spać wcześnie i dopilnuj, by tuż przed snem nie sięgać po telefon. Zgaś światła, włącz relaksującą muzykę albo poczytaj książkę. Upewnij się, że będziesz spać wystarczającą ilość godzin, dzięki czemu rano obudzisz się z dostateczną ilością energii. Zadbaj też o pożywne i zdrowe śniadanie.

Uporządkuj maile
Twoja skrzynka pocztowa z pewnością nie miała wakacji, dlatego po powrocie musisz zająć się zaległą korespondencją. Aby przebiegało to sprawniej, najlepiej nie czytaj maili w chronologicznej kolejności, ale posortuj je tematycznie. Jeśli któreś z nich nie są ważne, od razu je kasuj. Jeśli przeczytanie jakiegoś maila zajmie mniej niż 30 sekund, zrób to od razu, jeśli więcej – posegreguj korespondencję, by móc przeczytać ją w wolnej chwili. Najlepiej wyciągnij swój organizer i od razu zagospodaruj na tę czynność konkretny czas w nadchodzącym tygodniu.

Zaczynaj od małych rzeczy
Powrót do pracy będzie znacznie prostszy, jeśli uprzednio zaplanujesz cały dzień czy nawet tydzień. Najlepiej sporządź listę, na której będziesz odznaczać wszystkie wykonane zadania. Pozwoli to zachować większą systematyczność i mobilizację do pracy. Do tego zadania wykorzystaj planer, który umożliwi uporządkowanie wszystkich bieżących spraw i da Ci pewność, że nic nie zostanie pominięte.

Jak sprawić, by powrót do pracy po wakacjach był łatwiejszy?
Planer umożliwi uporządkowanie wszystkich bieżących spraw i da Ci pewność, że nic nie zostanie pominięte.

Pamiętaj o priorytetach
Zastanów się, co chcesz osiągnąć pod koniec tygodnia. Obojętnie, jakie są te cele, upewnij się, że zapisałeś je na kartce i trzymaj je na widoku, by czuć większą motywację do pracy. Najlepiej posegreguj cele zgodnie z priorytetami, dzięki czemu będziesz od razu widzieć, co ma największe znaczenie w danym tygodniu i do czego warto się przyłożyć.

Pozwól sobie na przerwę
Powrót do pracy zawsze jest trudny, a przede wszystkim wymaga czasu. Nie ma więc powodu do złości, jeśli coś zabiera więcej czasu niż przed wyjazdem. Zaakceptuj fakt, że kilka pierwszych dni będzie mniej efektywnych i że dopiero z czasem przywykniesz do stałego rytmu dnia.

Originally posted 2018-08-05 19:23:43.

Napisane przez FashionPRGrrrl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

G9SKIN - nowa koreańska marka kosmetyczna już w Polsce

G9SKIN – nowa koreańska marka kosmetyczna już w Polsce

produkty anti aging

Moda na produkty anti-aging