w

Henna do rzęs – gdy naturalny kolor nie spełnia oczekiwań

henna do rzęs

To normalnie, że każda z nas poszukuje sposobu na osiągnięcie zadowalającego wyglądu. Jedna grupa kobiet próbuje bardziej inwazyjnych dróg na osiągnięcie celu, natomiast druga… woli podjąć znacznie mniej poważne, jednak bardzo skuteczne kroki! Mowa tutaj o hennie rzęs, która staje się coraz popularniejszym wyjściem, gdy zapragniesz je przyciemnić i wyraźnie podkreślić. Jak zrobić to samodzielnie, aby nie narazić się na uśmiechy politowania?

Henna?

Henna sama w sobie jest naturalnym barwnikiem o kolorze brunatno-czerwonym, a w sklepach możecie ją znaleźć w wielu postaciach. Proszki, kremy, żele, czy już gotowe produkty w postaci farb – tak naprawdę wszystko, czego potrzebujecie! Przed zakupem sprawdźcie dokładnie skład danego specyfiku, gdyż niektóre z nich mogą zawierać substancje działające uczulająco na naszą skórę! Przeczytanie składu nie trwa długo, a może nam naprawdę ułatwić życie!

Henna do rzęs – gdy naturalny kolor nie spełnia oczekiwań

Henna Refectocil – źródło: amazinglashes.com/henna-do-brwi

To bardzo proste

Co najlepsze, hennę do rzęs taką jak Refectocil możecie nałożyć samodzielnie, w swoim zaciszu domowym! Trzeba to jednak robić w odpowiedni sposób. Aby zabarwić skóry na naszych powiekach, warto zachować pewne środki ostrożności – wystarczy posmarować górną jakimś tłustym kremem, a dolną zabezpieczyć na przykład płatkiem kosmetycznym. Następnie przechodzimy do meritum sprawy, czyli rozprowadzania produktu na rzęsach! Pilnujmy, aby nie dotknąć naszej skóry, gdyż przecież zależy nam na maksymalnie naturalny wygląd! W zależności od typu specyfiku ilość czasu, jaki zmuszone będziemy pozostawić go na rzęsach, jest różny. Wszystko znajdziecie na ulotce!

Co zrobić, jeżeli nie wyszło?

Jeżeli jednak uznamy, że osiągnięty przy pomocy henny kolor naszych rzęs jest nieodpowiedni, to jeszcze nie koniec świata. W ofercie wielu sklepów na pewno znajdziecie specjalne płyny do zmywania henny lub po prostu płyny do demakijażu, które pomogą wam w rozjaśnieniu osiągniętych efektów! To naprawdę prosty sposób na „odratowanie” naszych rzęs. Oczywiście nikt nie broni wam udać się do kosmetyczki, jeżeli czujecie, że nie podołacie temu zabiegowi!

Henna do rzęs – gdy naturalny kolor nie spełnia oczekiwań

Podsumowanie

Jak widać, barwienie rzęs przy pomocy henny takiej jak Refectocil wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać! Czasami to właśnie takie pozornie trudne rzeczy okazują się wprost banalne! Spróbujcie zrobić to same, to naprawdę świetna zabawa!

Originally posted 2018-10-01 12:47:43.

Napisane przez FashionPRGrrrl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak dbać o skórę twarzy

Jak dbać o skórę twarzy zimą?

Chujowa Pani domu z własnym blogiem