w

Jak dbać o skórę twarzy zimą?

Jak dbać o skórę twarzy

Skóra na twarzy jest bardzo delikatna i wymaga szczególnej troski. Jest to niezwykle istotne podczas zimy. Z jednej strony aura na dworze i niskie temperatury źle wpływają na cerę. Z kolei częste przemieszczanie się do samochodu bądź biura, gdzie pomieszczenia są ogrzewane działa bardzo destruktywnie. Dlatego warto wiedzieć w jaki sposób dbać o skórę twarzy zimą.

Co warto wiedzieć o pielęgnacji cery podczas zimy?

Dla każdej cery najważniejsze jest oczyszczanie. Jest to podstawa każdej pielęgnacji, ponieważ usuwając wszystkie zanieczyszczenia, toksyny, brud, a także martwy naskórek przygotowujemy cerę do dostarczenia jej dobroczynnych składników, dlatego bardzo istotne jest właściwe pielęgnowanie skóry, by wyglądała pięknie oraz witalnie. Jest to możliwe nawet w tak trudnym czasie jakim jest okres zimy. Jak już wiemy każda pielęgnacja powinna rozpocząć się od odpowiedniego oczyszczenia. Ten etap będzie doskonale przebiegał kiedy zagoszczą w nim odpowiednie płyny micelarne czy olejki do demakijażu. Szczególnie zimą musimy zadbać o delikatne usuwanie wszystkich zanieczyszczeń.

Kolejnym bardzo ważnym etapem jest odżywianie, nawilżanie, a także natłuszczanie. Te elementy pozwolą na regenerację i wygładzenie skóry. Jest to szczególnie wskazane podczas zimy. Pomocne będą olejki z awokado, dzikiej róży czy wiesiołka. Od czasu do czasu każdy powinien pozwolić sobie oraz swojej cerze na chwilę relaksu i maksymalnego nawilżenia skóry twarzy za pomocą odżywczej maseczki. Dzięki niej doskonale nawilżysz, a także odświeżysz skórę. Dodasz jej mnóstwo energii i witalności. Dobrze jest stosować naturalne maseczki z szeregiem witamin z grupy A, C, D, E oraz K. To moc witamin, którą warto dostarczać o każdej porze roku.

Dieta – kolejny etap pielęgnacji skóry twarzy

Jak wiadomo wszystko zaczyna się od wewnątrz. Tak samo jest z pielęgnacją cery. Dbałość o nią z zewnątrz to jeden etap, natomiast drugim jest dbałość od wewnątrz. Wszystkie dobroczynne składniki dostarczane organizmowi potęgują pięknem na twarzy, dlatego każda kobieta, a także mężczyzna powinni pamiętać o dostarczeniu witamin oraz odpowiednich składników odżywczych. Zimą dieta często jest uboższa w owoce oraz warzywa.

Jednak to nie oznacza, że nie można dostarczyć jej szeregu niezbędnych witamin. Jeżeli tak się stanie można zauważyć, że będzie ona przesuszona oraz szara. Dodatkowo nieodpowiednio odżywiona cera będzie bardziej skłonna do podrażnień. Właściwe nawodnienie cery to także istotna kwestia. Każdy dorosły człowiek powinien wypijać każdego dnia minimum 2 litry czystej wody, dzięki temu usuwamy toksyny z organizmu i zapewniamy odpowiednie krążenie krwi oraz nawadniane poszczególnych organów i skóry.

 Jak dbać o skórę twarzy zimą? Ochroń skórę zimą

Dbałość i pielęgnacja skóry twarzy to jedna kwestia. Z kolei jej ochrona przed szkodliwym działaniem różnych czynników to druga sprawa. Po pierwsze skóra powinna być ochraniana od szkodliwego działania alkoholu oraz mydła. Dlatego odpowiedni dobór kosmetyków do pielęgnacji ma kolosalne znaczenie. Jeżeli mówimy o ochronie należy pamiętać także, aby odpowiednio nawilżać skórę, by nie doszło do przesuszenia. Szczególnie w sytuacji kiedy zimą przez dłuższy czas pozwalamy na dłuższe działanie niskich temperatur na naszą skórę, bądź odwrotnie – jeśli długo przebywamy w ogrzewanym pomieszczeniu.

Jak można zauważyć istnieje kilka ważnych i istotnych sposobów, które pomogą o zadbanie o skórę twarzy zimą. To przede wszystkim odpowiednie oczyszczanie cery, nawodnienie, pielęgnacja, a także właściwe dieta.

Jak dbać o skórę twarzy zimą? Autor artykułu
Publikacja powstała we współpracy z hotelem Bristol w Busku Zdroju – bajkowym hotelem ze strefą SPA i Centrum Medycznym.

  1. Mezoterapia – zabieg, który odmładza!
  2. Wskazania i przeciwwskazania do masażu Kobido
  3. Srebrne łańcuszki – historia, estetyka, kwestie doboru do okazji

Napisane przez FashionPRGrrrl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

anja rubik sexedpl

Anja Rubik x #SEXEDPL x Showroom.pl

henna do rzęs

Henna do rzęs – gdy naturalny kolor nie spełnia oczekiwań