in ,

Oczyszczanie wodorowe – na czym polega taki zabieg i jak często go wykonywać?

oczyszczanie-wodorowe-na-czym-polega-ten-zabieg-i-jak-czesto-go-wykonywac

Oczyszczanie skóry nie tylko samo w sobie pozwala przywrócić cerze odpowiednią kondycję. Zabiegi tego typu stanowią też często wstęp do bardziej złożonych terapii gabinetowych, których celem jest kompleksowa poprawa naszego wyglądu. Nic więc dziwnego, że kuracje oczyszczające cieszą się obecnie tak dużym zainteresowaniem. Natomiast jedną z najpopularniejszych metod jest zabieg z wykorzystaniem aktywnego wodoru. Na czym polega wspomniana kuracja kosmetyczna? Jak często wykonywać oczyszczanie wodorowe, aby osiągnąć najlepsze rezultaty?

Oczyszczanie wodorowe to ostatnimi czasy jeden z hitów na polskim rynku kosmetycznym. Wpływa na to m.in. fakt, że ze wspomnianego zabiegu może skorzystać praktycznie każdy – nawet osoby z cerą trądzikową, wrażliwą czy naczyniową. Istnieje bowiem bardzo mało przeciwwskazań do wykonania takiej terapii gabinetowej. Warto jednak pamiętać, że, podobnie jak w przypadku wielu innych kuracji kosmetycznych, oczyszczanie wodorowe daje najlepsze rezultaty dopiero po przeprowadzeniu pełnej serii zabiegów. Ponadto, w trakcie terapii istotne jest przestrzeganie wszystkich zaleceń kosmetologa.

W jaki sposób aktywny wodór złuszcza i oczyszcza skórę?

Wprowadzenie aktywnego wodoru w głębsze struktury skóry nie byłoby możliwe bez specjalistycznej aparatury zabiegowej. Na czym polega jej działanie? W trakcie takiego oczyszczania kosmetolog korzysta z urządzenia, które emituje strugę wody pod wysokim ciśnieniem. A wraz z nią do obszaru poddawanego kuracji dostaje się aktywny wodór – najlżejszy i najmniejszy pierwiastek, wykazujący zdolność wnikania w głąb skóry. Takie działanie pozwala przede wszystkim na złuszczenie oraz oczyszczenie warstwy rogowej naskórka. Jednak nie tylko! Nie bez powodu w omawianej kuracji wykorzystuje się akurat aktywny wodór. Zastosowanie tego pierwiastka pozwala także na  zneutralizowanie wolnych rodników, czyli cząsteczek, których nadmiar skutkuje m.in. przyspieszeniem procesu starzenia się skóry.

Efekty kuracji? Gładka, odświeżona i promienna cera

Po przeprowadzeniu kuracji wodorowej skóra staje się dogłębnie oczyszczona, odświeżona i dotleniona. Czyli po prostu gładka, promienna i naturalnie zregenerowana. Zabieg złuszcza martwe komórki naskórka, redukuje zrogowaciałości, zmniejsza drobne zmarszczki oraz daje znakomite efekty w przypadku walki ze zmianami trądzikowymi. Oczyszczanie wodorowe sprawdza się także w przypadku osób, które są często narażone na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, np. zanieczyszczeń czy smogu. I co najważniejsze, cała procedura zabiegowa jest w pełni bezinwazyjna, a skorzystanie z omawianej metody nie wiąże się z koniecznością przechodzenia okresu rekonwalescencji. Innymi słowy, po wykonaniu oczyszczania wodorowego można praktycznie od razu wrócić do codziennych obowiązków.

Oczyszczanie wodorowe – ile zabiegów i w jakich odstępach czasowych?

Z ilu zabiegów oczyszczania wodorowego należy skorzystać, aby uzyskać najlepsze efekty? Jaki powinien być odstęp czasowy pomiędzy kolejnymi wizytami w gabinecie kosmetycznym? Na te pytania odpowie tak naprawdę dopiero kosmetolog – dostosowując program kuracji do potrzeb i oczekiwań osoby, która postanowi skorzystać z oczyszczania wodorowego. Najczęściej zalecana seria składa się z od 3 do 5 spotkań, a kolejne zabiegi odbywają się w odstępach co 2-4 tygodnie. Liczba i częstotliwość wizyt będą jednak zależały od różnych czynników.

oczyszczanie wodorowe

Przy ustalaniu programu kuracji istotny jest z pewnością stan skóry osoby, która przystępuje do oczyszczania wodorowego. Zawsze ważne będzie także przestrzeganie zaleceń kosmetologa, czyli np. chwilowe zrezygnowanie z nakładania makijażu (przez około 48 godzin po każdej wizycie) i chronienie obszaru zabiegowego przed intensywnym nasłonecznieniem (za pomocą kremów z filtrem UV). Ma to bardzo duży wpływ na efekty końcowe. Ponadto, oczyszczanie wodorowe stanowi często wstęp do złożonych kuracji gabinetowych, których celem jest kompleksowa poprawa kondycji i wyglądu cery. Wówczas może okazać się, że już np. po 2-3 zabiegach tego typu skóra będzie doskonale przygotowana do dalszych działań kosmetycznych – tym razem do terapii pielęgnacyjnej lub odżywiającej.

Źródło artykułu: gabinet Qclinique


Pisanie bloga lifestylowego – od czego zacząć?

Nie musi być idealnie, ważne, by było zrobione, czyli jak porzucenie perfekcjonizmu pomoże Ci osiągać cele

Jak stworzyć własny podcast?

Originally posted 2020-09-11 15:20:42.

Written by FashionPRGrrrl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vogue Hope

Rozmowy z bohaterami projektu Vogue „HOPE”

Baleriny damskie

Przewodnik po balerinach damskich