w

Skąd brać pomysły na wpisy blogowe, które zainteresują stałych czytelników i przyciągną nowych?

pomysły na wpisy blogowe
pomysły na wpisy blogowe

Obojętnie, czy Twój blog to na razie tylko hobby, czy też ważna część biznesu – aby osiągnąć sukces, musisz pisać o tym, co inni chcą czytać. A przecież nowe pomysły na wpisy blogowe nie zawsze tak łatwo znaleźć. Na szczęście nie musisz wcale spędzać długich godzin, wpatrując się w pustą kartkę papieru. Inspiracje da się czerpać z wielu źródeł.

1. Przeanalizuj dotychczasowe wpisy

Pierwszym punktem powinno być przyjrzenie się artykułom już opublikowanym. Które z nich cieszyły się największym, a które najmniejszym zainteresowaniem? Wypisz je wszystkie. To dla Ciebie podstawowa wskazówka odnośnie tego, co budzi zainteresowanie, a co zdecydowanie nie zdaje egzaminu. Teraz przyjrzyj się tematom, które odniosły najlepszy sukces. Czy do głowy przychodzą Ci jakieś inne powiązane z nimi kwestie? Jeśli tak, to w opisaniu ich może tkwić duży potencjał. Istnieje ogromna szansa, że wiele czytelników chętnie przeczyta takie posty.

2. Zajrzyj do komentarzy i prywatnych wiadomości

Teraz czas na przyjrzenie się komentarzom pod dotychczasowymi wpisami na blogu, a także sprawdzenie skrzynki, jeśli czasem czytelnicy wysyłają Ci też wiadomości e-mail. Zobacz, o co pytają, jakie mają problemy, co wzbudza w nich największe emocje – to wszystko też pomysły na wpisy blogowe. I co ważniejsze – są to pomysły z dużym potencjałem, bo przecież czytelnik praktycznie wprost mówi Ci, o czym jeszcze chciałby przeczytać.

3. Zainspiruj się konkurencją

Jeśli prowadzisz bloga firmowego, „konkurencję” w tym wypadku można rozumieć dosłownie. Jeśli natomiast póki co blog to tylko Twoje hobby, to „konkurencją” będą inne osoby piszące w podobnej tematyce. (Na marginesie pamiętaj, że blog z pasji może przekształcić się w dobry biznes, jeśli umiejętnie go poprowadzisz, czyli przede wszystkim – będziesz pisać na ciekawe tematy).

Zobacz, co tworzy konkurencja, a także poświęć czas na przejrzenie komentarzy pod artykułami. Czytelnicy zadają pytania, na które taki bloger nie odpowiedział? Dobrze dla Ciebie – Ty możesz o tym napisać! W ten sposób nie tylko stworzysz ciekawy post, ale i może przyciągniesz nowe osoby.

4. Zapytaj wujka Google

Zastanów się też, jakimi słowami możesz opisać tworzone przez Ciebie treści. A teraz wpisuj każde z nich po kolei w Google i zobacz, co podpowiada Ci wyszukiwarka. Te sugestie, to najczęściej wpisywane frazy związane z danym słowem. A skoro najczęściej, to oznacza, że wiele osób chętnie przeczyta, jeśli napiszesz coś na ten temat.

Podobnie zadziałają zresztą inne narzędzia informujące Cię o często wpisywanych frazach czy słowach kluczowych, jak np. Answer the Public czy Ubersuggest.

5. Obserwuj, analizuj i na tej podstawie znajduj nowe pomysły na wpisy blogowe

Po wykonaniu tych czterech kroków pewnie masz już nowe pomysły na wpisy blogowe. Zacznij więc publikować kolejne artykuły i znów postępuj według tych samych zasad. Analizuj, które z tematów wywołują największe zainteresowanie, czytaj komentarze i monitoruj, czy nie pojawiają się w nich dodatkowe pytania, na które możesz odpowiedzieć w formie wpisów.

Pokazując, że doskonale rozumiesz czytelnika i jego problemy i że tworzysz treści właśnie dla niego, możesz wiele zyskać – przede wszystkim wierne grono osób, które stale zapoznają się z Twoimi treściami, a jeśli blogowanie to część Twojego biznesu – poprzez dobry content marketing zwiększasz szansę na skuteczną sprzedaż.


  1. Jak budować markę osobistą krok po kroku? 9 kwestii, o których musisz pamiętać
  2. Chcesz tworzyć wartościowy content? Zadbaj nie tylko o merytorykę, ale też o odpowiednie zaprojektowanie tekstu
  3. Zakupy dla Niej – prezenty, które uzupełnią garderobę

Originally posted 2023-03-26 16:35:54.

Napisane przez Asia

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Bardzo ciekawy artykuł! Miałam problem z brakiem pomysłów na wpisy blogowe, ale teraz mam pełno inspiracji. Dzięki za podpowiedzi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kaszmirowy koc cos

Kaszmirowe koce od COS i BEGGxCO

adidas

adidas wspiera każdą biegową motywację