w

Jesteś zerotypowy? Zalando żegna stereotypy

W swojej wiosennej kampanii Zalando porusza temat stereotypów, jednej z największych przeszkód w różnorodności i wolności. Idea polega na pożegnaniu nieaktualnych i przestarzałych stereotypów i zapełnieniu ich miejsca nowymi, pozytywnymi sformułowaniami. Zalando tworzy nowy termin Zerotyp (ang. Zerotypes) i zaprasza odbiorców do świata, w którym króluje wolność i otwartość.

Pełna pozytywnych emocji, odważna i wesoła kampania Zalando promuje wiosenne kolekcje i szeroki asortyment produktów, bez opierania się na utartych stereotypach. Wiosna, sezon zmian, zachęca do wyrażania swojej osobowości również za pomocą stroju. Celem Zalando jest przedstawienie Zerotypów oraz rozpoczęcie dyskusji na temat przestarzałych, ale wciąż obecnych stereotypów kulturowych.

Badanie przeprowadzone przez Zalando we współpracy z YouGov na sześciu europejskich rynkach (Polsce, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Francji i Szwecji), wykazało, że według 89% ankietowanych w dzisiejszym świecie nadal obecne są stereotypy, a według 47% z nich, jest ich więcej niż kiedyś. Większość badanych twierdzi, że w głównej mierze wpływ na ten stan rzeczy mają media, w 57% filmy i programy telewizyjne, a w 60% reklamy. Biorąc to pod uwagę, Zalando stawia sobie za cel zmianę sposobu, w który moda i reklama ograniczają ludzi oraz umożliwienie im cieszenia się swoją zerotypową osobowością i stylem.

Jako wiodąca w Europie platforma modowa i lifestyle’owa, obsługujemy ponad 29 milionów konsumentów i zdajemy sobie sprawę z różnorodności oraz unikalnego stylu każdego z nich. Wierzymy, że w dzisiejszym społeczeństwie nie ma już miejsca na stereotypy” – mówi Dawid Pożoga, Market Lead na Polskę w Zalando. „Badania wykazały, że w Polsce ponad 93% uważa, że stereotypy są wciąż obecne w społeczeństwie, a zaledwie 2% respondentów twierdzi, że nie istnieją. Dodatkowo ponad 1⁄3 badanych odpowiedziała, że doświadczyła traktowania w sposób stereotypowy. Nasza wiosenna kampania budzi do życia Zerotypy i przekonanie, że każdy może być kim chce, bez wyznaczania swojego typu, stylu, oczekiwań czy ograniczeń, które go definiują.

Uwolnienie się od stereotypów i kategoryzacji sprawia, że bohaterowie kampanii są szczęśliwi i cieszą się swoim zerotypowym stylem. ‘Goodbye stereotypes. Hello Zerotypes.’, myśl przewodnia kampanii, w naturalny sposób łączy ze sobą nie tylko sceny w spocie reklamowym, ale przede wszystkim wiosenne kolekcje z nieodłączną swobodą w stylizacjach. Ponadto nawiązuje ona do nowego kierunku pozycjonowania Zalando, Free to be. Zalando zachęca każdego do bycia sobą i przekonuje, że styl jest jedną z rzeczy, która sprawia, że możesz być kim chcesz.

 

Originally posted 2020-02-24 16:11:42.

Napisane przez FashionPRGrrrl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wkruk rolex

Rolex, Cartier i Chopard w W.KRUK. Najstarsza marka jubilerska w Polsce otwiera nowy flagowy salon i rozbudowuje portfolio marek luksusowych

marka dayshift

 Jaka moda zostanie z nami po pandemii koronawirusa?