w ,

Naturalne, ekskluzywne i robione przez kobiety dla kobiet

Naturalne, ekskluzywne i robione przez kobiety dla kobiet

Kosmetyki marek Phenome, Clochee i Fridge by yDe mogą stawać w szranki z wyrobami luksusowych producentów o światowej renomie. Ich wyróżnikiem jest nie tylko dbałość o ekologiczny charakter wyrobów i opakowań, ale też polski rodowód skrywany pod obco brzmiącymi nazwami Kosmetyczne patriotki maja ogromny wybór w segmencie produktów z niższych półek cenowych, ale w segmencie ekskluzywnym długo brakowało godnych konkurentów dla uznanych marek zza granicy. Na szczęście ten krajobraz zmienia się za sprawą młodych, pełnych pasji Polek tworzących kosmetyki, które chętnie umieściłyby na własnych toaletkach.


Fridge by yDe Marka kosmetyczna stworzona przez Magdalenę Beyer nieprzypadkowo ma w nazwie lodówkę. Produkty Fridge by yDe powstają z całkowicie naturalnych składników i bez udziału jakichkolwiek konserwantów, dlatego muszą być przechowywane w lodówce, a termin ich ważności to 2,5 miesiąca. W linii Fridge by yDe znajdują się produkty dla mężczyzn, kobiet i dzieci, do twarzy oraz ciała, a także autorskie perfumy.

Wszystkie kosmetyki są wytwarzane w markowym laboratorium, również na oczach klientów odwiedzających stacjonarny salon, a każde opakowanie jest napełniane ręcznie i sygnowane datą oraz podpisem odpowiedzialnej osoby. Bazą preparatów bazą są naturalne składniki z upraw ekologicznych, w tym z należącej do Fridge plantacji cysterskiej Starzyński Dwór założonej w XIII wieku. Na jej terenie hodowana jest dzika róża (Rosa Rugosa) bogata w przeciwutleniacze i witaminy, ze szczególnym uwzględnieniem witaminy C. Kwiaty róży zawierają jej 30 razy więcej niż cytryna. Poza brakiem jakichkolwiek konserwantów, kosmetyki Fridge by yDe nie zawierają również alkoholu, silikonów i pochodnych ropy naftowej. Są w pełni organiczne i ekologiczne, ale ich twórczyni nie zabiega o potwierdzające to certyfikaty, ponieważ są zbyt liberalne. Większość dopuszcza stosowanie np. alkoholu lub konserwantów w niewielkich stężeniach.

Naturalne, ekskluzywne i robione przez kobiety dla kobiet
Kosmetyki Fridge by yDe

Kosmetyki Fridge by yDe są dostępne w markowym salonie w Warszawie oraz w sklepie internetowym na stronie www.fridge.pl w cenach o 80 do około 280 zł.

Phenome Naturalne składniki to również klucz do sukcesu polskiej marki Phenome, której produkty bazują na rozmaitych wodach roślinnych, łączących wyciągi roślinne z solami mineralnymi oraz olejkami eterycznymi. Wody kwiatowe nie wysuszają skóry i lepiej wnikają w jej głąb, co ma ogromne znaczenie w kontekście kosmetyków, które zazwyczaj składają się z wody aż w 80 procentach. Podobnie jak Fridge, Phenome również tworzy preparaty ze składników pochodzących z certyfikowanych upraw oraz daje gwarancję, że 98% zawartości opakowania jest w pełni naturalna. W gamie produktów znajdują się preparaty do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów dla mężczyzn, kobiet oraz dzieci, a także linia przeciwsłoneczna.

Poza wspomnianymi wodami, w kosmetykach znajdują się oleje z pierwszego tłoczenia, olejki eteryczne oraz wyciągi roślinne. Markowe produkty marki nie zawierają parabenów, silikonów, syntetycznych barwników ani składników pochodzenia zwierzęcego. Kolejnym aspektem naturalności kosmetyków są ich opakowania. w kartonikach z recyklingowanej makulatury kryją się butelki, słoiczki i tubki z tworzyw wtórnie przetworzonych lub nadających się do ponownej przeróbki. Marka jest obecne w perfumeriach Douglas i ma kilka własnych salonów – cztery w Polsce (dwa w warszawie oraz po jednym w Poznaniu i Katowicach) oraz dwa za granicą, w Amsterdamie i Hong Kongu. Kosmetyki Phenome można kupić również za pośrednictwem sklepu internetowego pod adresem www.phenome.pl.

Ich ceny zaczynają się od 20 zł i sięgają około 160 zł, przy czym w przypadku wielu produktów można wybrać opakowania różnej pojemności, co również wpływa na cenę.

Clochee Najnowszą echo-propozycją na polskim rynku są kosmtyki marki Clochee stworzone przez Darie Prochenkę i Justynę Szuszkiewicz, które szukały produktów dopasowanych do własnych potrzeb. W tym przypadku ponownie motywem przewodnim ponownie są naturalność i ekologia, wyrażane również poprzez opakowania, które jako jedyne w w Polsce zawierają dodatek d2w, który zmienia plastik w tworzywo ulegające naturalnemu rozkładowi.

 W gamie produktów Clochee przeznaczonych do pielęgnacji twarzy znajdują się kremy, sera toniki oraz płyny do demakijażu, a wśród kosmetyków do ciała masła, balsamy i pilingi. Preparaty powstają na bazie naturalnych olejów i maseł, w tym shea, oleju kokosowego czy jojoba, a także hydrolatów kwiatowych i naturalnych składników owoców, na przykład pestek malin obecnych w pilingach. Kosmetyki Clochee spełniają normy certyfikatu Eccocert, co oznacza, że bez obaw można nazywać je organicznymi mimo dodatku alkoholu i aromatów. Pod każdym produktem znajdziemy pełną listę składników razem z krótkim opisem każdego z nich. Kosmetyki są dostępne w firmowym sklepie internetowym www.clochee.com w cenach porównywalnych z markami opisywanymi powyżej. 

Originally posted 2018-08-12 12:29:27.

Napisane przez FashionPRGrrrl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Christy Turlington na okładce wrześniowego Vogue

Christy Turlington na okładce wrześniowego Vogue

slow life w polsce

Slow life w Polsce – już co czwarty Polak kupuje ekologiczne kosmetyki