w

10 powodów, dla których warto mieć lampę PUFF-BUFF

10 powodów, dla których warto mieć lampę PUFF-BUFF

Oryginalny, polski design z poczuciem humoru – tak w skrócie można określić niezwykłe projekty od PUFF-BUFF. Lampy marki zyskują coraz więcej fanów zarówno w kraju jak i zagranicą. Jeśli zastanawiacie się nad wyborem oświetlenia do domu, biura, ogrodu lub innej przestrzeni, przedstawiamy 10 powodów, dla których warto postawić na realizacje Ani Siedleckiej i Radka Achramowicza.

  1. Marka z osobistą historią designerów w tle

PUFF-BUFF to koncept który zrodził się z miłości do designu i fascynacji lekkością. Markę tworzą: Ania Siedlecka absolwentka Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Radek Achramowicz absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej (doktorat na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej). PUFF-BUFF założyli w 2003 roku, natomiast w 2004 roku studio rozpoczęło produkcję własnej kolekcji oświetlenia, która opiera się na eksperymentach ze strukturami pneumatycznymi i nowymi źródłami światła. Powstały nowatorskie oprawy i systemy oświetleniowe, nagradzane i prezentowane na licznych wystawach i targach zagranicznych. Choć marka ciągle się rozwija designerzy zachowują bardzo osobiste podejście do swoich lamp i są z nimi emocjonalnie związani.

  1. Oryginalny koncept

Pneumatyczne, wykonane z miękkiego winylu i poliuretanu, wypełnione powietrzem lampy, to oryginalny koncept, który zmieni oblicze każdego wnętrza. Marka kojarzona jest głównie z systemem BUBBLES. Na jego bazie powstawało już przeszło 30 propozycji lamp, świecących ścianek i żyrandoli o różnych kształtach i wielkościach. Modułowość i uniwersalność systemu pozwala bowiem na budowanie rozmaitych świecących struktur, charakteryzujących się bardzo małą wagą, dużą energooszczędnością i elastycznością. Oprócz słynnych „bąbelków” w ofercie marki znajduje się szereg innych, równie oryginalnych konceptów oświetleniowych. ORCA to lampa w czarno-białej kolorystyce, inspirowana morskim ssakiem, LULLABY jest nawiązaniem do barokowych form. Natomiast dmuchany klosz BIG PUFF w kolorze ciepłej bieli z matowym wykończeniem posiada krągłe kształty i miękkie fałdy a rozproszone, łagodne światło lampy, tworzy przyjazną atmosferę. Zróżnicowany asortyment sprawia, że każdy znajdzie rozwiązanie dostosowane do swoich indywidualnych potrzeb.

  1. PUFF-BUFF  – oryginalność doceniana i nagradzana

Lampa BIG PUFF została ostatnio uhonorowana nagrodą GOOD DESIGN – jednym najbardziej rozpoznawalnych na świecie wyróżnień w dziedzinie innowacji i doskonałego designu. Jest to też jedna z najstarszych nagród, ustanowiona w 1950 roku w Chicago przez projektantów, którzy obecnie są ikonami designu: EeroSaarinen’ai Charles’a i Ray Eames’ów. PUFF-BUFF w czasie swojej działalności otrzymał wiele innych nagród i był finalistą konkursów (m.in. Dobry Wzór, Prodeco, DME Award, 40Under40). Ostatnio designerzy spotkali się z bardzo dobrym odbiorem swoich projektów za oceanem, podczas targów ICFF w Nowym Jorku. Lampy Ani Siedleckiej i Radka Achramowicza, cieszą się dużą popularnością za granicą, gdzie PUFF-BUFF jest jedną z lepiej rozpoznawalnych polskich marek z sektora designu.

10 powodów, dla których warto mieć lampę PUFF-BUFF

  1. Lampy PUFF-BUFF ikonami polskiego designu

Marka PUFF-BUFF to już ikona polskiego wzornictwa. Jeden z projektów, świecącą ściankę BUBBLES, podziwiać można na nowej, stałej ekspozycji w Muzeum Narodowym w Warszawie – Galerii Wzornictwa Polskiego. Projekt Ani Siedleckiej i Radka Achramowicza – lampa ORCA – została również zaprezentowana w Muzeum Narodowym w Krakowie na czasowej wystawie „Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989”.

Originally posted 2018-08-19 12:25:02.

Napisane przez FashionPRGrrrl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Historie FRØPT: Klaudia

Historie FRØPT: Klaudia

BENJERRY

Wegańskie lody od Ben&Jerry’s w Carrefour