w

Historie FRØPT: Klaudia

Historie FRØPT: Klaudia

“Skąd pomysł przeprowadzki z Krakowa do Warszawy?” – to pytanie, na które Klaudia, psycholog dziecięcy, najczęściej odpowiadała przez ostatnie lata, kiedy jej rozmówca orientował się, jak bardzo nadal kocha Kraków. Po kilku latach rozdarcia między wyzwaniami zawodowymi w Warszawie, a tęsknotą za Krakowem, postanowiła oswoić stolicę i kupić 40-metrowe mieszkanie na warszawskim Rakowie… przenosząc do niego część swojego ukochanego miasta. Finalnie Warszawa dała się pokochać.

Przez okres studiów Klaudia związana była ze światem krakowskich kawiarni i restauracji. Chciała, żeby jej warszawskie mieszkanie odzwierciedlało słodką beztroskę tamtych czasów. Nic dziwnego, że najważniejszą częścią mieszkania stała się kuchnia z dużym, wręcz nieproporcjonalnie dużym, stołem.

Kuchnia miała przywoływać wspomnienia klimatycznych kawiarni, a jednocześnie Klaudia nie chciała wydawać fortuny na jej zabudowę. Dlatego kuchenną bazę z Ikea uzupełniły fronty FRØPT w kolorze Khaki, które pozwoliły stworzyć atmosferę nastrojowego bistro. Kuchnia została podzielona na dwie części – roboczą, nad którą celowo nie zawisła ani jedna szafka, oraz barową, z miedzianą blachą, gdzie Klaudia trzyma wszystkie specjały, które serwuje swoim gościom. Blacha okazała się przebojem. Dzięki niej mieszkanie stało się prywatną restauracją dla bliskich z roboczą nazwą „Miedziane Królestwo”.

Historie FRØPT: Klaudia

Historie FRØPT: Klaudia

Historie FRØPT: Klaudia

 

Historie FRØPT: Klaudia

Historie FRØPT: Klaudia

Historie FRØPT: Klaudia

 

Salon jest tu tylko tłem dla spotkań przy stole. Klaudia uparła się, że nad sofą nie może znaleźć się żadna inna lampa niż wymarzona lampa Gras na długim wysięgniku. W tej spokojnej aranżacji to ona jest główną bohaterką.

W tym warszawskim mieszkaniu na każdym kroku odnajdujemy ślady Krakowa. Na ścianie, zamiast telewizora, prezent od przyjaciela – obraz, który nie zmieścił się na słynnej ścianie plakatów w restauracji Zenit na krakowskim Kazimierzu.

O krok od części dziennej znajduje się sypialnia, która jest na tyle lekka i neutralna, że z łatwością można się w niej odizolować od wypełnionej energią centralnej części domu.

Łazienka, która jest mieszanką na pozór konkurujących ze sobą pomysłów, to kolejny ukłon w kierunku barwnej osobowości właścicielki. Wszystkie elementy udało się połączyć tak, że tworzą spójną, stonowaną całość. Różowe płytki i złota armatura retro przełamane zostały płytkami lastriko oraz frontami FRØPT we współczesnym modelu Modern i wykończeniu z surowego MDFu zastosowanymi ponownie na bazie szafki kuchennej Ikea.

Inspiracją dla przedpokoju również była kawiarnia …tym razem już warszawska;) Chyba udało się oswoić stolicę, czego dowodem są słowa właścicielki, która twierdzi, że po 10 latach rozdarcia w końcu dobrze się czuje w Warszawie.

O FRØPT

FRØPT to projekt wnętrzarski, który uruchomiły dwie przyjaciółki, łącząc swoje pasje i kompetencje. Magda Milejska i Kasia Kurowska-Loedl wspólnymi siłami założyłyśmy firmę, specjalizującą się w produkcji personalizowanych frontów dopasowanych do korpusów meblowych IKEA. Koncept bazuje na globalnym trendzie, który ma swoje początki w Skandynawii i sprowadza się do hakowania mebli szwedzkiego giganta.

Starannie zaprojektowane fronty FRØPT w połączeniu z niezawodną bazą szafek z IKEA są alternatywą cenową dla mebli tej samej jakości robionych na indywidualne zamówienie. Oferta marki jest rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy przeczesują Internet w poszukiwaniu inspiracji dla swoich wnętrz. Jest ona również odpowiedzią na paradoks wyboru, który zbyt duży często blokuje podjęcie decyzji. Wyselekcjonowane kolory i modele frontów FRØPT sprawiają, że nie trzeba już martwić się gdzie znaleźć unikatowe meble, gdzie je zamówić i jak zaprojektować. Za pośrednictwem oferty można w szybki i bezproblemowy sposób zrealizować swoje personalizowane meble.

Pierwsza kolekcja marki składa się 5 wyselekcjonowanych przez projektantkę kolorów, każdy dostępny w 4 uniwersalnych modelach frontów. Fronty można samodzielnie zamówić za pośrednictwem konfiguratora na stronie www FRØPT, rozwiązanie to rozszerza dostęp do produktu i jest znacznym ułatwieniem na rynku mebli kuchennych.

W skład oferty wchodzą cztery lakierowane w wykończeniu matowym modele: gładki front PURE, MODERN z dodatkowo wyfrezowanym uchwytem. BRUSH – front z frezowanymi pasami przypominającymi pociągnięcie pędzla oraz CLASSIC – autorska wariacja na temat klasycznych frontów wpisanych w żłobioną ramę.

Magda do pierwszej kolekcji marki, „Terra”, wyselekcjonowała cztery nasycone i głębokie kolory: Terracotta – barwa wypalonej ziemi, Khaki – ziemista zieleń, Sand – piaskowy beż oraz Greige – kamienna szarość. Uzupełnienie propozycji stanowi front surowy MDF. Modele można dowolnie konfigurować z rekomendowanymi kolorami, a dodatkowo istnieje opcja zamówienia frontu w wybranym kolorze ze wzornika RAL i NCS. Do modeli FRØPT polecane są uchwyty Plankton, zaprojektowane przez Olę Munzar.

 

Więcej o FRØPT:

 

Dwie Polki hakują IKEA

 

Originally posted 2018-08-19 12:15:02.

Napisane przez FashionPRGrrrl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pufa UFA - minimalizm w najlepszym wydaniu

Pufa UFA – minimalizm w najlepszym wydaniu

10 powodów, dla których warto mieć lampę PUFF-BUFF

10 powodów, dla których warto mieć lampę PUFF-BUFF