w

Przechowywanie i pielęgnacja biżuterii – przydatne wskazówki

biżuteria

Biżuteria pełni ważną rolę w stylizacji, pod warunkiem jednak, że jest w dobrym stanie. To z kolei zależy od jej przechowywania oraz pielęgnacji. Wiele ozdób – jak obrączki złote – wymaga szczególnej troski. Gdzie ją trzymać i jak czyścić, by zachowała swoje piękno i cieszyła przez długi czas?

Obrączki złote i inne ozdoby – jak przechowywać?

Każda biżuteria musi być przechowywana w odpowiednich warunkach – najlepiej trzymać osobno obrączki złote i inne cenne kosztowności, ozdoby na co dzień oraz pamiątkowe. Właściwe przechowywanie sprawi, że ulubiona biżuteria się nie porysuje ani nie uszkodzi. Ważna jest także jej pielęgnacja – zależy ona jednak od tworzywa, inaczej zadbamy o obrączki złote czy tytanowe, inaczej o naszyjniki etniczne czy pierścionki z kamieniami szlachetnymi.

Uporządkuj biżuterię

Zanim sięgniesz po szkatułkę czy pudełko na biżuterię, obejrzysz dokładnie całą swoją kolekcję – może okazać się, że jej znaczna część nie jest już przez Ciebie używana. Z niektórych ozdób mogłaś wyrosnąć, inne mogły się znudzić lub mają jedynie wartość pamiątkową.

Porządki to dobra okazja, aby odłożyć te elementy biżuterii, które nie są wykonane z dobrej jakości materiałów, są uszkodzone lub nie odpowiadają Twojemu aktualnemu stylowi. Warto je komuś oddać albo sprzedać.

Jak przechowywać biżuterię?

Jak podzielić biżuterię? Łańcuszki, pierścionki czy obrączki złote albo srebrne trzeba zabezpieczyć przed wilgocią, światłem i dostępem powietrza – w przeciwnym razie mogą zmienić odcień, a przywrócenie im ładnego koloru będzie wymagało czasochłonnych zabiegów. Właściwe przechowywanie to najlepszy sposób, by cieszyć się biżuterią w jak najlepszym stanie przez długi czas. Warto zakupić elegancki kuferek, pudełko lub ew. przeznaczyć na nie osobną szafkę czy szufladę.

Podziel biżuterię ze względu na materiał – m.in. łańcuszki, kolczyki i obrączki złote osobno, a srebrne oraz z tworzyw sztucznych ułóż w kolejnych przegrodach. Można też podzielić je ze względu na rodzaj albo styl – osobno biżuterię na specjalne okazje i na co dzień.

W czym przechowywać ozdoby? Sprawdzi się m.in. kuferek, pudełko lub pojemnik. Plastikowe łatwo utrzymasz w pielęgnacji, ale kuferki są znacznie bardziej eleganckie, idealne do wnętrz glamour. Można w nich przechowywać obrączki, złote bransoletki czy zegarki, a poza tym będą dekoracją sypialni, zajmując w niej ważne miejsce.

Jak dbać o biżuterię ze złota?

Ważne ozdoby – jak np. obrączki złote – najlepiej oddać do jubilera, który zadba o nie profesjonalnie. Na co dzień z kolei należy unikać detergentów i chronić przed dostępem do światła. Można też zadbać o nią samodzielnie, pamiętając, aby z każdą ozdobą obchodzić się delikatnie. Jednym z polecanych sposobów jest m.in. mieszanka mydła i amoniaku.

Z kolei kąpiel w wodzie z dodatkiem kilku kropel mydła w płynie to sposób, aby usunąć z nich tłuszcz. Można wypróbować różne produkty kuchenne – cytrynę, proszek do pieczenia, ocet lub sodę oczyszczoną. W razie obaw, warto skorzystać z usług zaufanego zakładu jubilerskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Originally posted 2020-11-18 17:43:42.

Napisane przez FashionPRGrrrl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kardigan

Kardigan – ratunek z ubraniowej opresji

Nowa kolekcja Patrizia Aryton

Nowa kolekcja Patrizia Aryton