w

Siła kobiet w Vogue: Anja Rubik, Emma Corrin, Justyna Wasilewska, Jane Birkin, Marta Lempart

anja rubik

Grudniowy numer „Vogue Polska” ma aż trzy okładki do wyboru. Na każdej – top modelka i aktywistka Anja Rubik w innym ujęciu z autorskiej sesji. 

„Siła kobiet” – to hasło przewodnie tego wydania magazynu. O sensie działania na rzecz praw kobiet rozmawiamy z Anją Rubik, ale też z liderką Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Martą Lempart. To nasze wsparcie dla kobiet walczących o prawo do decydowania o własnym ciele, których wolności zagroził wyrok Trybunału Konstytucyjnego zaostrzający ustawę antyaborcyjną. 

Chciałam, aby sesja oddała nasz bunt i naszą siłę. W głównej roli osadziłam kobietę jak ze zdjęć Helmuta Newtona. Na fotografii jestem naga. W systemach patriarchalnych ciało kobiety jest seksualizowane, jest czymś złym i nieprzyzwoitym. Nagość stała się więc symbolem kobiecej rewolucji, mówi bohaterka naszej grudniowej okładki Anja Rubik. Supermodelka przygotowała dla nas sesję, dołączając tym samym do Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Siła kobiet w Vogue: Anja Rubik, Emma Corrin, Justyna Wasilewska, Jane Birkin, Marta Lempart

Pisząc te słowa, śledzę równocześnie najświeższe wyniki wyborów w USA, z którymi jeden z kandydatów, mimo ewidentnej przegranej, nie ma zamiaru się pogodzić. Każde jego wystąpienie to zamach na demokrację – demokrację, której nam też przyszło bronić. Największe demonstracje, jakie za mojego życia mają miejsce w całej Polsce, słyszę z okna. Sam nie mogę w nich uczestniczyć ze względu na zakażenie Covidem. U mnie przebiega łagodnie, ale bliskie mi osoby walczą o życie. Chyba wszyscy już mieliśmy lub mamy do czynienia z takimi przypadkami. Czy w takich realiach jest miejsce na modę?- pyta we wstępie do numeru redaktor naczelny, Filip Niedenthal. –Od ponad stulecia „Vogue” pokazuje, że tak – moda może być odskocznią, na przykład w tym numerze proponujemy ucieczkę do surrealistycznego świata haute couture, ale też służyć jako społeczno-polityczny komentarz. Czy ludzie związani z tą branżą powinni zabierać głos w ważnych sprawach? Każdy powinien, wszyscy jesteśmy pełnoprawnymi obywatelami.

Na przekór trudnym czasom, w sekcjach poświęconych modzie, prezentujemy ubrania z najwyższej półki – wybieramy najciekawsze kreacje z pokazów haute couture, przyglądamy się związkom między modą wysoką a codzienną, swoją kolekcję ubrań vintage pokazuje nam Hamish Bowles, a o kulisy pracy pytamy dyrektora artystycznego Louis Vuitton Nicolasa Ghesquiere’a. Wspominamy najsłynniejsze bale w historii i najlepiej ubranych balowiczów. W wyjątkowych sesjach pokazujemy stylizacje, które pozwolą pomarzyć o wielkich wyjściach. W dziale urody opowiadamy historię brokatu, który – jak się okazuje – przydaje się aktywistom.

Do rozmów o tym co ważne zaprosiliśmy między innymi aktorkę Justynę Wasilewską. Przy okazji wydania nowej płyty spotkaliśmy się z Jane Birkin, która opowiada dlaczego warto się buntować. Tuż przed premierą głośnego serialu „The Crown” udało nam się też porozmawiać z odtwórczynią roli księżnej Diany – Emmą Corrin. Opisujemy ostatnie dni przed jej startem do wielkiej kariery.

W poszukiwaniu wytchnienia odwiedzamy kunsztownie odrestaurowany XVIII-wieczny pałac w Krzeczynie na Dolnym Śląsku, a jego gospodarze opowiadają nam fascynującą historię arystokratycznego rodu. O wnętrzarskie inspiracje pytamy polskich projektantów – wytypowaliśmy takich, którzy z równym powodzeniem pracują w Polsce i w świecie.  

Spośród wielu propozycji, wybieramy najciekawsze książki, filmy i wydarzenia artystyczne. Jak zawsze trzymamy rękę na pulsie, nie tylko kultury. 

Grudniowe wydanie „Vogue Polska” liczące 340 stron w kioskach od czwartku, 26 listopada. W numerze dostępny jest QR code pozwalający na ściągniecie 3 okładek i dodatkowego zdjęcia w formie plakatu.

„Vogue Polska” to 23. edycja magazynu na całym świecie. Cena egzemplarzowa to 16,90 zł. Wydawcą „Vogue Polska” jest spółka Visteria założona przez Kasię Kulczyk. 

 

Originally posted 2020-11-24 08:22:19.

Napisane przez FashionPRGrrrl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowa kolekcja Patrizia Aryton

Nowa kolekcja Patrizia Aryton

nowy kanał na youtube

Początki na YouTube, czyli jak tworzyć swoje pierwsze filmy i zdobywać popularność?